top of page
lamely.JPG

Technologie

Tkaní žakárských tkanin

IMG_20230104_141059.jpg

Máme vlastní žakárskou tkalcovnu, kde vyrábíme hedvábnické tkaniny pro kravaty a další pánské módní doplňky i velmi kvalitní podšívky - často s vytkaným logem firmy. K naší tradiční výrobě patří také bavlněné damašky a hedvábnické brokáty. Brokáty z Rýmařova naleznete na téměř všech hradech a zámcích po celé české republice (včetně Pražského hradu). Naše brokáty najdou nejrůznější využití, jsou vhodné nejen jako textilní tapety, závěsy a potahové tkaniny, ale desítky let jsou oblíbené také pro šití oděvů pro církevní hodnostáře a pro historické kostým

Šití

Naše firma se s dlouholetou tradicí zabývá především šitím pánských doplňků, bytového textilu, nově i stínících plachet. Ve výrobě používáme stroje značek – Garudan, Minerva, Meccanica, Textima, Liba. Garudan je vyšívací stroj, který dokáže vyšít až 15 barevných nití. Minervu a Meccanicu využíváme pro výrobu etiket. Obšívání šátků zajišťuje Textima společně s Garudanem. K holování nám slouží holovací stroj Liba.
 

vyšívání.jpg

Vyšívání

Naše firma nabízí také strojní vyšívání, jenž je vhodné k propagačním účelům. Výšivka je velice odolná a tudíž je vhodná i pro branding pracovních oděvů. Navrhujeme si sami své designy podle nejnovějších trendů nebo podle zákazníkem předloženým vzorem. Používáme průmyslový vyšívací stroj značky Garudan, který vyšije až patnáct barevných nití. Výroba začíná již v návrhu designérky, která jej odešle do výroby, zde je přebrán a zadán do programu vyšívacího stroje. Dále se musí zvolit správný rámeček výšivky, v němž je napnutý podkladový materiál, do kterého se vyšívají jednotlivé stehy. Po dokončení vyšívání se rámeček vyjme ze stroje a z materiálu a výšivka se začišťuje, aby byla esteticky dokonalá a příjemná na nošení.

Dezinatérské práce

V českých zemích byl textil vždy velmi důležitou součástí života a textilní řemeslo má v naší podhorské oblasti staletou tradici. Na tuto tradici s hrdostí navazujeme a s pomocí moderního textilního software od firmy Nedgraphics tvoříme poctivě řemeslně zpracované vzory pro všechny typy žakárských strojů. Tvoříme vlastní kolekce, ale dokážeme také zpracovat vzory dle předloh a na přání zákazníků. Naši specialitou je tvorba historických replik.
Výroba brokátů je naší doménou.

desinatérské práce
bottom of page